Jesteś tutaj: Start / Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna

Kuratorium Oświaty w Katowicach uprzejmie informuję, że Rada Ministrów przyjęła Rządowy program pomocy uczniom w 2018 r. – „Wyprawka szkolna”. Szczegółowe zasady przyznawania pomocy reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 września 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych oraz uchwała nr 126/2018 Rady Ministrów z dnia 17 września 2018 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2018 r.- "Wyprawka szkolna".

Wyżej wymienione dokumenty znajdują się stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach:

www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Kuratorium/Zadania publiczne/ Wyprawka szkolna.

Na ww stronie internetowej Kuratorium Oświaty zamieszczono opracowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  opis Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”, który zawiera informacje dotyczące celu programu, beneficjentów, sposobu realizacji i finansowania, trybu udzielania pomocy w ramach programu oraz harmonogram działań ujętych w programie.