Rodzice czytają dzieciom

14 marca 2018 roku zaprosiliśmy do szkoły Rodziców naszych uczniów, którzy w ramach Akcji ,,Cała szkoła czyta dzieciom” przybliżyli dzieciom  książkę ,,Co to znaczy…” Autorem tej pozycji czytelniczej jest Grzegorz Kasdepke. Książka zawiera 101 zabawnych historyjek, które pozwalają zrozumieć znaczenie wielu powiedzeń używanych przez dorosłych, ponadto ta właśnie pozycja zdobyła tytuł Nagrody Edukacyjnej XXI wieku. Warto zatem sięgnąć po wspomnianą książkę i zaprezentować ją czytelnikom. W  marcowym spotkaniu obok szanownych gości w osobach Rodziców naszych uczniów z klasy I, Dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, udział  wzięli uczniowie klas Ia i Ib oraz klasy IVc. Rodzice przeczytali  dla dzieci kilka zabawnych historyjek między innymi: Czarna owca, Być nie w sosie, Być na świeczniku, Budować zamki na lodzie i inne. Do Rodziców chętnie dołączyli uczniowie klasy IVc, którzy z ogromną radością prezentowali młodszym koleżankom i kolegom pełne humoru teksty p. Grzegorza Kasdepke. Spotkanie zostało przygotowane  przez nauczycieli bibliotekarzy.

Odbył się również Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczestniczyli uczniowie klas I. Dzieci prezentowały fragmenty książki Grzegorza Kasdepke ,,Co to znaczy…” W konkursowe szranki stanęło ośmiu śmiałków, zarówno dziewcząt jak i chłopców, którzy wybrali  i przygotowali  teksty pod kierunkiem swoich nauczycieli: p. Jolanty Kulawik, wychowawczyni klasy Ia oraz p. Renaty Łapeta, wychowawczyni klasy Ib. Po W pierwszej edycji tego konkursu w jury zasiedli  sami uczniowie z klas III, IV i V, których  w pracy wspierała  pedagog p. Małgorzata Bernacka-Wójcik. Uczniowska komisja oceniała poprawność prezentowanego tekstu, interpretację i walory przekazu a także odbiór czytanego słowa przez słuchaczy, licznie zgromadzonych w sali teatralnej.  Członkowie jury przyznawali wszystkim zawodnikom punkty, które potem zostały zsumowane. Po obradach jury przyznało dwa I miejsca, dwa II miejsca, dwa III miejsca oraz dwa wyróżnienia. Udział w konkursie pomógł najmłodszym uczniom doskonalić umiejętność głośnego i poprawnego czytania jak również pozwolił dzieciom pokonać stres  i tremę podczas wystąpień publicznych. Uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Serdecznie Gratulujemy.

Lista laureatów Konkursu Pięknego Czytania:

I miejsce: Piotr Matyszczak kl. Ia

Franciszek Sprycha kl. Ia