Jesteś tutaj: Start / Projekt z ZUS

Projekt z ZUS

W naszej szkole od listopada do stycznia realizowano projekt edukacyjny dla uczniów klas gimnazjalnych z WOS „Projekt z ZUS”. Celem tego projektu było uświadomienie uczniów jaka jest rola ubezpieczeń społecznych, co przyda im się w przyszłości. W trakcie realizacji projektu poznali oni podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników oraz świadczenia przysługujące ubezpieczonym. Uczniowie w ramach projektu mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji ”Ubezpieczenia społeczne. Dlaczego są ważne?”. Następnie przez kilka tygodni wykonywali prace konkursowe metodą projektu m.in.: plakaty, komiksy i animowane prezentacje w programie PowerPoint wyjaśniające, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Poniższe zdjęcia przedstawiają prace naszych uczniów. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki, życząc wygranej.