Projekt - Książki naszych marzeń

Nasza szkoła uczestniczyła w rządowym projekcie "Książki naszych marzeń", w ramach którego szkolna biblioteka wzbogaciła się o 198 nowych książek.

W kwietniu i maju uczniowie wszystkich klas  wzięli udział w projektach czytelniczych realizowanych w oparciu o nowo zakupione pozycje, poznawali przygody bohaterów wybranej książki i wykonywali różnorodne zadania.

Efektem pracy uczniów były m. in. rysunki, plakaty, figurki z plasteliny, zakładki, foldery, listy, albumy, krzyżówki.

Uczniów klas I-III wzruszyły przygody bohaterów - zwierzątek i rozbawiły śmieszne historie detektywistyczne, natomiast uczniowie klas IV-VI wykonywali projekty w oparciu o książki, m.in. Ewy Nowak, Éric-Emmanuela Schmitta, Elżbiety Zubrzyckiej. Uczniowie klasy I a i I b usłyszeli opowieści o przeżyciach zabawnego Detektywa Pozytywki, które opisał Grzegorz Kasdepke i wykonali piękne ilustracje niesamowitych przygód. Uczniowie klasy I c pracowali w oparciu o książkę Tiny Nolan "Łatka - niechciany szczeniak". Uczniowie klas II poznali smutne historie o skrzywdzonych zwierzątkach poruszone przez Tinę Tolan w "Jeżyku", "Merlinie" i "Buni", a trzecioklasiści o Figlarnej Pandzie Amelii Cobb i Figielku zranionym lisku Tiny Nolan.

Uczniowie klasy IV a pracowali w oparciu o książkę poświęconą "Zwierzętom egzotycznym", IV b pozycję Elżbiety Zubrzyckiej "Dręczyciel w klasie", V a zagłębiła się w pełną przygód opowieść Ewy Nowak "Noga w szufladzie", V b poznała książkę Marcina Pałasza "Chciałbym mieć psa, czyli jak wychować człowieka". Uczniowie klasy VI a projekt poświęcili książce Mariusza Niemyckiego pt. "Zuzia kontra Scotland Yard", zaś VI b - pisali listy wzruszeni książką Éric-Emmanuel Schmitta "Oskar i Pani Róża". Dzięki zrealizowanym projektom czytelniczym wzrosło zainteresowanie książkami, uczniowie chętniej i częściej odwiedzają bibliotekę i co najważniejsze więcej czytają.