Jadłospis

Kontakt

ul. Jesienna 42

42-208 Częstochowa

tel. 34 363 27 06

Program „Wychowanie przez czytanie”

W październiku 2019r. nasza biblioteka przystąpiła  do Programu „Wychowanie przez czytanie”. Skierowany on był do uczniów klas V – VII i miał na celu wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocji czytelnictwa   i wartościowej literatury.
          Pod opieką nauczycieli uczniowie czytali książkę pt. „Gorzka czekolada” - zbiór 15-stu wspaniałych opowiadań skierowanych do młodzieży, napisanych przez laureatów konkursu im. Astrid Lindgren i Andrzeja Maleszkę.

Tytułowe ważne sprawy to cenne, życiowe wartości takie jak odwaga, wolność, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, optymizm, pozytywne nastawienie do świata. Każda z tych małych, dużych spraw odgrywa w życiu młodych ludzi niezwykle istotną rolę, ale trudno się o nich rozmawia.

Dzięki tej książce, młodzież mogła utożsamiać się z bohaterami poszczególnych opowieści, wyciągać wnioski, śmiać się i odkrywać ważne, życiowe wskazówki, o których warto pamiętać idąc przez życie. Opowiadania te bawią, uczą, wzruszają, napełniają nadzieją są pisane dla młodzieży i o młodzieży.

         Realizacja tego programu odbywała się podczas doraźnych zastępstw za nieobecnych nauczycieli.

         Informacje o programie przedstawiała tablica „Ciekawostki z naszejbiblioteki”, która prezentowana była w holu i w szkolnej  szatni .

Za realizację programu nasza szkoła i biblioteka otrzymała CERTYFIKATY.

Galeria

Powiększ zdjęcie