Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona  czytelników uczniów klas I. To uroczyste wydarzenie miało miejsce na początku marca bieżącego roku.

Nasi najmłodsi  uczniowie złożyli ŚLUBOWANIE w obecności P. Dyrektor, swoich wychowawców, nauczycieli i bibliotekarzy.

Poznali zasady korzystania z wypożyczalni oraz zbioru książek, otrzymali pomocne dla nich instrukcje i pamiątkowe zakładki do książek. Uroczystość obfitowała w niespodzianki. Był teatrzyk młodego aktora z inscenizacją wierszy dla dzieci, które wyszły spod pióra polskich poetów. Ponadto uczniowie klas VI czytali dla młodszych koleżanek i kolegów swoje ulubione wiersze z lat, kiedy sami byli pierwszakami.

Nasi nowi czytelnicy mają już na swoim koncie pierwsze wypożyczone samodzielnie książki.