Jesteś tutaj: Start / Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

Biblioteka Szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW".

Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

Na czym polega konkurs?

Uczniowie wypożyczają (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-4 i 5-8 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU:

Najważniejsze informacje dla uczestników:

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów. Rozgrywany jest w dwóch kategoriach: klasy 1-4 oraz klasy 5-8.

Uczestnicy etapu szkolnego zdobywają sprawności poprzez czytanie wskazanych książek i rozwiązywanie do nich testów. Testy rozwiązywane mogą być do 13 marca 2020 r.

Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, rodzeństwem przy rozwiązywaniu testów. Uwaga! Rodzic powinien pomagać i wspierać dziecko, a nie rozwiązywać testy za dziecko.

Uczeń musi zdobyć 10 sprawności aby przystąpić do szkolnego testu eliminacyjnego do wojewódzkiego półfinału.

Szkolny test odbędzie się w dn. 16 marca – 27 marca 2020 r.

Po troje laureatów z każdej kategorii szkolnych eliminacji stworzy drużynę i weźmie udział w wojewódzkim półfinale.

Wszystkie książki wybrane do konkursu wraz z testami dostępne są w bibliotece szkolnej!

Wszystkich informacji udzielają bibliotekarze: p. Marzena Konopka, p.Krystyna Paciepnik.

Zgłoszenie do konkursu

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!