Jadłospis

Kontakt

ul. Jesienna 42

42-208 Częstochowa

tel. 34 363 27 06

Innowacja "Wspólnie odkrywamy świat"

Artykuły

Kolejne spotkanie w Bibliotece Publicznej

2019-12-22
Powiększ zdjęcie

Dnia 12.12.2019 roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej z edukacji globalnej i ekologicznej, prowadzonych w cyklu "Wspólnie odkrywamy świat".

W trakcie warsztatów przygotowanych  przez pracowników biblioteki publicznej filii nr 13 w Częstochowie zostały poruszone kwestie związane z racjonalnym wykorzystaniem wody i korzystaniem z niej w sposób przemyślany i oszczędny.Zasygnalizowane zostały także kwestie dotyczące komunikacji społecznej i relacji międzyludzkich .Uczniowie z uwagą wysłuchali informacji dotyczących  problemów współczesnego świata związanych z niedoborem wody, szczególnie w krajach afrykańskich.  Dowiedzieli się, jak trudno jest zaopatrzyć się w wodę mieszkańcom takich państw jak Sudan czy Etiopia. Obejrzeli film opowiadający o działalności Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga w budowaniu studni w krajach afrykańskich. O działalności PAH opowiadała p. Janina Ochojska, szefowa tej organizacji.Dzieci dowiedziały się także , jak można oszczędzać wodę w swoim miejscu zamieszkania oraz najbliższym otoczeniu.  Dzięki tym informacją uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat racjonalnego wykorzystania wody i jej oszczędzania.  Dowiedzieli sie jak ważną rolę odgrywają instytucje pozarządowe w niesieniu pomocy ludziom jej potrzebującym. Jak istotna jest wzajemna współpraca i otwartość w kontaktach miedzyludzkich niezbędna do uzyskania zamierzonego efektu.

Czytaj więcej o: Kolejne spotkanie w Bibliotece Publicznej

Zajęcia w Bibliotece Publicznej

2019-11-23
Powiększ zdjęcie

Dnia 19 09.2019r. w Bibliotece Publicznej nr 13 odbyło się wyjątkowe spotkanie. Uczniowie świetlicy szkolnej w ramach innowacji wzięli udział w nietypowej wyprawie do świata, w którym wszystko się mogło zdarzyć.


Dnia 10.10.2019r. w Bibliotece Publicznej nr 13 odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji z udziałem uczniów naszej szkoły. Tym razem poznawali oni zwyczaje, tradycje i historię trzech krajów: Chin, Indii i Nigerii.

 

 


 

Dnia 14.11.2019 roku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej z edukacji globalnej i ekologicznej, prowadzonych w cyklu "Wspólnie odkrywamy świat".

 

W trakcie warsztatów przygotowanych  przez pracowników biblioteki publicznej filii nr 13 w Częstochowie zostały poruszone kwestie związane z ekologią, komunikacją społeczną oraz sprawiedliwością społeczną.Uczniowie z uwagą wysłuchali informacji dotyczących  czekolady  dowiedzieli się, skąd pochodzi czekolada i w jaki sposób trafia do sklepów, jak wazna jest ochrona środowiska naturalnego dla zdrowej zywności, jak dużo osób musi ze soba współpracować , aby w efekcie końcowym powstał gotowy produkt. Bohaterem  historii byl sympatyczny miś, który przemierzał świat  śladem słodkiego przysmaku.Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć ziarno kakaowca, aby stać się czekoladą. Dzięki tym informacją uczniowie tworzyli tzw. łańcuch produkcji oraz poznali pojęcie sprawiedliwego handlu, społecznej wymiany dóbr związanej z handlem i dystrybucją towarów oraz dowiedzieli sie jak ważna jest wzajemna współpraca i otwartość w kontaktach miedzyludzkich niezbędna do uzyskania zamierzonego efektu. Jeżeli chcecie obejrzeć efekty pracy naszych uczniów zapraszamy do świetlicy szkolnej.

 

Czytaj więcej o: Zajęcia w Bibliotece Publicznej