Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

W dniu 14.01.2019 r. uczniowie  klas VIII , VII i VI uczestniczyli  w trzeciej edycji  Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach.  Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „ENERGIA”. Młodzież uczestniczyła w warsztatach i wykładach przygotowanych w ramach festiwalu, które obejmowały sześć obszarów wiedzy : nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki. Nasi uczniowie odwiedzili również strefę kosmiczną gdzie jednym z elementów były pokazy łazików marsjańskich, strefę e-sportu, strefę laserowych pokazów naukowych przygotowanych przez Uniwersytet Lund ze Szwecji. Młodzież brała aktywny udział w pokazach i doświadczeniach przygotowanych w ramach ŚFN. Uczniowie uczestniczyli  w grach komputerowych,  quizach, zajęciach z zakresu nauki  kaligrafii w języku chińskim i wielu innych, które zostały przygotowane  przez organizatorów na ponad stu pięćdziesięciu stanowiskach pokazowych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które umożliwiło uczniom spotkanie z autorami nowatorskich rozwiązań technicznych a także poznanie wielu nowych dziedzin nauki.

Organizatorem wyjazdu była pani  H. Nowicka i pani I. Biel.