Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej Nr 49

w Częstochowie

NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA REALIZUJE NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miło nam przekazać, że nasza szkoła otrzymała
wsparcie finansowe dla

Biblioteki Szkolnej w ramach

Ogólnopolskiego Programu Wieloletniego

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa " - Priorytet 3

więcej informacji w zakładce AKCJE BIBLIOTECZNE

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie!!!

W związku z działaniami profilaktycznymi związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa uprzejmie informuję,

że od dnia  12.10.2020r. od godziny 7.00 do odwołania,
  w Częstochowie

ogranicza obsługę bezpośrednią klienta zewnętrznego.

Ograniczenie podyktowane jest wytycznymi MRN, MZ, GIS dla publicznych placówek oświatowych w strefie żółtej.

z wyrazami szacunku,

Beata Janus-Lewczyńska

SZKOŁA JEST CZYNNA OD 6.00 do  17.00

Przekaż 1 % podatku

pobierz obraz

Wesołych Świąt !!!

2020-12-21

Spotkanie WIGILIJNE w klasie 4a

2020-12-18

„Gdy wigilia jest, gdy choinka jest

Żadnych smutków tylko wszędzie śmiech…”

Feel

GŁOSOWANIE- XIII Konkurs na Wieczernikową Choinkę

2020-12-18

W tym roku  uczennica naszej szkoły przygotowała ozdobę choinkową nawiązującą do Jubileuszu Zakonu Paulinów  oraz do posługi „białych mnichów” - paulinów na Jasnej Górze.

Ozdoba ta  otrzymała nr 64 i została zawieszona na przygotowanym przez organizatorów świątecznym drzewku na dziedzińcu Jasnej Góry (przed wejściem do bazyliki).
Wieczernikowa choinkę z ozdobami można podziwiać na Jasnej Górze od 21 grudnia 2020.

2020-12-18
Zimowa przerwa świąteczna od 21.12.2020r. do 31.12.2020r.
Ferie zimowe  od 4 do 17 stycznia 2021r

FERIE ZIMOWE

Na podstawie,  "Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki
z dnia 27 listopada 2020r.
zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia
funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.."

Samorząd Uczniowski - Życzenia

2020-12-17

Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving Day

2020-12-14

Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving Day to jedno z najważniejszych świąt dla mieszkańców USA. Obchodzi się je w czwarty czwartek listopada.

Amerykanie starają się być wtedyw domu ze swoja rodziną, by wspólnie podziękować zawszystko dobre co ich w życiu spotkało.

„Zdrowie i bezpieczeństwo" - wyniki konkursu

2020-12-11

Dnia 09.12.2020r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pod hasłem:„Zdrowie i bezpieczeństwo" zorganizowanyw ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego pt.: „Częstochowa wolna od przemocy” .

Uczniowie klas III-VII wykonali prace na temat bezpiecznego i zdrowego zachowania w relacjach rówieśniczych. Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac.

Konkurs plastyczno-techniczny

2020-12-03

Dnia 26 listopada 2020 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem „By czytać się chciało - zrób zakładkę wspaniałą!” zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz programu „Wychowanie przez Czytanie”. Uczniowie klas I-III wykonali różnorodne zakładki do książek.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu graficznego "Logo naszej szkoły"

2020-11-27

Miło nam poinformować o wynikach szkolnego konkursu związanego z naszą szkołą i naszym patronem "Logo naszej szkoły"

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”, czyli Święto Pluszowego Misia