Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej Nr 49

w Częstochowie

WAŻNE!!!

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH/PONADGIMNAZJALNYCH NA
 ROK SZKOLNY 2019/2020

Rekrutacja do SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH/PONADGIMNAZJALNYCH w Częstochowie będzie odbywała się z wykorzystaniem systemu elektronicznego

Zainteresowani (rodzice/opiekunowie prawni/uczniowie) wypełniają w formie elektronicznej formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie internetowej pod adresem:

Otwarcie strony internetowej dla kandydatów nastąpi 13 maja 2019r., co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości rejestrowania się.
Natomiast zamknięcie systemu nastąpi 25 czerwca 2019 r.

Po upływie tego terminu nie będzie już możliwości zarejestrowania się do szkół.

Żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania wniosków pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

Więcej informacji w lewym panelu naszej strony w zakładce DLA UCZNIÓW/Rekrutacja 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

List otwarty do Rodziców Uczniów szkół podstawowych,
w tym podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi,
biorących udział w projekcie Ambasador Młodego Przemysłu

kliknij

Nie grasz - wygrywasz

2019-05-20

Uczeń klasy VII b KONRAD DANEK odniósł wielki sukces – zajął II miejsce w kategorii 11-15 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznymna plakat pn. „Stop dla narkotyków, alkoholu, papierosów i dopalaczy”.

Modele średniowiecznych budowli

2019-05-15
Na łączniku AB na I piętrze możemy podziwiać modele średniowiecznych budowli przygotowane przez uczniów klasy 5c.

Dzień gier planszowych

2019-05-15

15 maja w naszej szkole odbył się dzień gier planszowych. Celem działań było pokazanie uczniom, że przerwy mogą być przeznaczone nie tylko na odpoczynek i posiłek, ale również można spędzić ten czas wspólnie grając w różne gry.

Warsztaty - "Tolerancja dla Niepełnosprawności"

2019-05-15

Dnia 15.05.2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów dotyczące działalności opartej na wolontariacie. Zajęcia prowadzili: p.Konrad Flis, który reprezentował fundację "Oczami Brata" oraz p.Witold Biel, twórca i propagator programu 'Tolerancja dla Niepełnosprawności".

Stypendium szkolne - II transza

2019-05-06

Informujemy, iż rusza procedura związana z uruchomieniem drugiej transzy stypendium szkolnego dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019
za okres od stycznia 2019r. do czerwca 2019r.

Więcej informacji w zakładce DLA RODZICÓW/STYPENDIUM SZKOLNE w lewym panelu naszej strony

Warsztaty plastyczne - MAŻ

2019-04-30

W ramach Młodzieżowej Akademii Życia odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne o charakterze terapeutycznym.

Międzyszkolny konkurs ‘Create your Easter bonnet’

2019-04-29

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym  konkursie  ’ Create  your Easter bonnet’.

Zawieszenie strajku od dnia 27 kwietnia 2019r.

2019-04-25

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie

uprzejmie informuje

o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli od 27 kwietnia 2019r.

Zapraszamy uczniów  do szkoły 29 kwietnia 2019r. /poniedziałek/
zgodnie z planem zajęć.