Konkurs językowy z wykorzystaniem TIK

„Ni­by kom­pu­ter jest skom­pli­kowa­ny, ale w porówna­niu do człowieka to pestka.”

22 stycznia uczniowie klas VI wzięli udział w szkolnym konkursie językowym „Porzeczki za pożyczki, czyli językowe potyczki”zorganizowanym przez panie: Marzenę Wieczorek oraz Agnieszkę Bednarską.I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż konkurs odbył się w oparciu o nowoczesne technologie. W dzisiejszym świecie bardzo trudno zainteresować uczniów i zmobilizować do wysiłku umysłowego, który towarzyszy procesowi edukacyjnemu.Co innego gdy w grę wchodzi możliwość wykorzystania umiejętności komputerowych. Uczniowie rozwiązywali bowiem zadania w formie interaktywnego quizu na platformie Kahoot.Musieli zmierzyć się oni z 19 pytaniami, wykazując się refleksem, spostrzegawczością, koncentracją i szybkością. Te czynniki, oprócz wiedzy językowej, ortograficznej i gramatycznej, miały bardzo duży wpływ na końcowe wyniki. Uczestnicy zmagali się z przeciwnikami, ale także z własnymi możliwościami intelektualnymi oraz stresem.  Rozgrywka była bardzo emocjonująca, gdyż po każdym zadaniu pojawiała się informacja o prawidłowych odpowiedziach oraz aktualny ranking, który zmieniał się wielokrotnie.

Oto ostateczna klasyfikacja:

I m. – Olga Dyner kl. VI b

II m. – Maja Wnuk kl. VI b

III m. – Daria Marczak kl. VI a

Wyróżnienie: Zuzanna Dawidowicz kl. VI a

Zwycięzcy, oprócz satysfakcji, otrzymali dyplomy i drobne upominki. Czas spędzony wspólnie przez uczniów klas VI był dla wszystkich efektywny, komputer stał się zaś nowoczesnym źródłem pozyskiwania wiedzy i dobrej zabawy w miłej atmosferze.