Dziadkowie i Babcie czytają dzieciom

24 stycznia 2018 roku zaprosiliśmy do szkoły Babcie i Dziadków naszych uczniów, którzy w ramach Akcji ,,Cała szkoła czyta dzieciom” przybliżyli dzieciom ulubione książki swojego dzieciństwa.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III oraz klasy IVc, a także nauczyciele, wychowawcy
i Dyrekcja szkoły. Spotkanie zostało przygotowane przez bibliotekarzy, którzy  w tym roku szkolnym realizują innowacją czytelniczą.  Wcześniej nauczyciele bibliotekarze  z pomocą uczniów zapytali Babcie
i Dziadków poprzez ankietę o ulubione książki z ich lat szkolnych. W ankiecie pojawiły się ,,Baśnie”
J. Ch. Andersena, ,,Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina, ,,Kubuś Puchatek” A. A. Milne, zaś zdecydowanie na pierwszym miejscu pojawił się,,Plastusiowy Pamiętnik” M. Kownackiej. Babcie
i Dziadkowie przeczytali głośno kilka przygód Plastusia i Tosi, które dzieci wysłuchały z uwagą
i zainteresowaniem. O kolejnych perypetiach bohaterów ,,Plastusiowego Pamiętnika będą mogli przeczytać w szkolnej bibliotece. Na pamiątkę wspólnych chwil z dziecięcą literaturą uczniowie otrzymali autografy od naszych miłych gości, którym z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia .