Tolerancja dla niepełnosprawności

Dnia 16.05.2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Tolerancja dla niepełnosprawności”. Tradycyjnie prowadził je p. Witold Biel, twórca programu, a gościem był p. Łukasz Białas, aktualnie student, który przedstawiał swoje doświadczenia życiowe związane z codziennym życiem osoby niepełnosprawnej.

W ramach spotkania odbyła się także projekcja filmu opowiadającego  z perspektywy osoby niepełnosprawnej o troskach i radościach dnia codziennego osoby zdrowej i niepełnosprawnej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wystąpienia naszego gościa oraz oglądali zaprezentowany film. Było to kolejne spotkanie, dzięki któremu nasi uczniowie nabyli nowych doświadczeń oraz zdobyli wiedzę na temat życia osób niepełnosprawnych. Poprzez tego typu zajęcia młodzi ludzie rozwijają tolerancję i akceptację wobec osób niepełnosprawnych oraz integrują się i angażują  na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia.